WhatsApp artık iki farklı telefonda da çalışabilecek

WhatsApp yeni bir özellik daha kullanıma sunuyor. Yeni özelliğe göre artık WhatsApp iki cep telefonunda çalışabilecek.

WhatsApp artık iki farklı telefonda da çalışabilecek
Yayınlanma Tarihi : 28 Nisan 2022 19:21

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte büyük bir kolaylık sağlayan WhatsApp uygulaması peş peşe yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

Ancak WhatsApp tarafından sağlanan son özellik gerçekten kullanıcıları bayram ettirecek türden oldu. Şimdiye dek aynı numarayı sadece cep telefonu ve masa üstü üzerinden kullanabiliyorduk.

Ancak son yenilikle birlikte artık WhatsApp iki ayrı cep telefonunda da kullanılabilecek. WhatsApp tarafından yapılan bu son güncelleme birden fazla telefonu olan kullanıcıları çok sevindirdi.

WhatsApp tarafından sağlanan yeni özellikle ilgili bilgiler de gelmeye başladı. 

ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; çoklu cihaz 2.0 sistemiyle birlikte iki farklı telefonda bağımsız olarak tek hesap kullanılabilecek.

WABetaInfo yaptığı açıklamada aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda (birincil ve ikincil cihaz) kullanılabilecek. Çoklu Cihaz 2.0 olarak bilinen bu özelliği geçen yıl yine WABetaInfo ortaya çıkarmıştı. Uzun süredir herhangi bir detay bilinmiyordu, bu haftaki beta sürümüyle birlikte yeni özellikten ilk ekran görüntüsü geldi.

WhatsApp şu anda resmi yollardan iPad’e yüklenemiyor. Ancak Android tabletlere ise APK olarak harici bir kaynaktan yüklenebiliyor. Bu durum, geliştirme süreci hala devam eden Çoklu Cihaz 2.0 sistemi hayata geçtikten sonra WhatsApp hesabının aynı anda hem de telefonda hem de tablette kullanılabileceğini gösteriyor.

ÇOKLU CİHAZIN DESTEKLEMEDİĞİ ÖZELLİKLERDE AÇIKLANDI

Öte yandan çoklu cihazda bazı özellikler desteklenmeyecek. O özelliklerin listesi de sıralandı. Buna göre çoklu cihaz kullanımında aşağıdaki özellikler kullanılamayacak. 

thumbs-b-c-b72c2b8306327eea8a2078f14f979704.jpg

- Birincil cihazınızın iPhone olması durumunda, bağlı cihazlardaki sohbetleri temizleme veya silme

- Telefonlarında WhatsApp’ın çok eski bir sürümü yüklü olan kişilere mesaj gönderme veya bu kişileri arama

- Bağlı cihazlarda mevcut konumu görüntüleme

- Bağlı cihazlarda toplu mesaj listeleri oluşturma ve toplu mesaj listelerini görüntüleme

- WhatsApp Web’de bağlantıların ön izlemesini gösteren mesajlar gönderme

Kaynak: Faruk Doğan - shiftdelete.net