WhatsApp'a bomba gibi yeni özellikler! Araçlar menüsüne ekleniyor

Meta çatısı altındaki WhatsApp yeni bir özellik daha kullanıma sunuyor. Araçlar özelliği oldukça ses getirecek türden olurken çok sayıda cep telefonu kullanıcısı bu özellikleri çok sevecek.

WhatsApp'a bomba gibi yeni özellikler! Araçlar menüsüne ekleniyor
Yayınlanma Tarihi : 25 Nisan 2022 23:37

WhatsApp peş peşe yenilikleriyle dikkat çekiyor. WhatsApp uygulaması tarafından bomba bir özellik daha eklendi. Söz konusu yenilik bir çok WhatsApp kullanıcısını çok sevindirecek.

Şimdilik test aşamasında olan özellik belirli sayıdaki WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

ZAMANLA HERKES KULLANABİLECEK

WhatsApp tarafından devreye alınacak olan söz konusu yenilik zamanla tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Yabancı forumlarda günlerdir tartışılan WhatsApp özellikleriyle ilgili ayrıntılar da belli oldu. Türk medyasının da dikkatini çeken söz konusu yeni WhatsApp özellikleri Cumhuriyet gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde de konu edindi.

Peki WhatsApp tarafından devreye alınacak olan özellikler neler içeriyor? WhatsApp uygulaması üzerine araçlar menüsü üzerine eklenecek olan bu araçlar daha çok çizimlere ilgi duyan kişileri sevindirecek gibi duruyor. İşte WhatsApp uygulaması üzerine eklenecek olan yeni bomba özellikle ilgili tüm bilgiler.

WaBetaInfo tarafından bildirilenlere göre yalnızca belirli bölgelerde kullanıma sunulan iOS 22.8.0.73 beta sürümünde, uygulamaya eklenen ve görüntüleri düzenlemeye yardımcı olacak yeni bir çizim aracı ortaya çıktı.

Donanımhaber'e göre, karalama özelliği için uygulamaya yeni bir bulanıklaştırma aracı ve kalem için üç yeni seçenek eklendi. Bununla birlikte yeni güncelleme, kullanıcıların resimler üzerinde karalama yapmasına veya bu resimleri özel notlar ve açıklamalar ile düzenlemelerine olanak tanıyacak.

Henüz test aşamasında olan özelliğin Android sürümüne de ilerleyen zamanlarda gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

RAKİPLERLE YOĞUN MÜCADELE

Öte yandan WhatsApp uygulaması diğer rakiplerle mücadele etmek için başkaca yeni özellikleri daha WhatsApp kullanıcılarının kullanıma sunmayı hedefliyor. Özellikle 2022 içerisinde WhatsApp tarafından peş peşe çok sayıda yeni özellik eklenecek.