WhatsApp'ta beklenmedik gelişme! Bunları yapanların hesabı silinecek

Mobil uygulama devi WhatsApp beklenmedik bir karar aldı. Bazı kullanıcılar WhatsApp hesabını kaybedebilir. WhatsApp hesabının silinmesine neden olacak hatalar da belli oldu.

WhatsApp'ta beklenmedik gelişme! Bunları yapanların hesabı silinecek
Yayınlanma Tarihi : 14 Nisan 2022 13:34

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp çok sayıda kişinin işini kolaylaştırırken bazı kötü niyetli kişilerin de işini kolaylaştırdı. Çok sayıda kötü niyetli kişi WhatsApp üzerinden insanları rahatsız ediyor. Hatta virüs yayma ya da dolandırıcılık faaliyetleri de WhatsApp üzerinden epey bir fazla. 

Alınan son karar gereğince WhatsApp üzerinde yapılan bazı hatalar hesabın silinmesine neden olacak.

WhatsApp yönetimi tarafından alınan karar gereğince hesap kapatılmasına yol açabilecek hatalar da belli oldu.

Eğer sizler de bunlardan herhangi birini yapıyorsanız kısa bir süre sonra WhatsApp kalıcı olarak hesabınızı silecek ve o numaradan artık WhatsApp hesabınızı kullanamayacaksınız. 

İŞTE 5 MADDEDE HESABINIZIN KAPATILMASINA NEDEN OLABİLECEK O HATALAR

1. TEKRAR EDEN ENGELLEMELER


WhatsApp, uygulamanın amacına uygun kullanılması için birtakım önlemler aldı. Platform, ilk olarak uygulama aracılığıyla insanları sık sık rahatsız eden kişilerin hesabını askıya alacak. Yani sıklıkla başka kişilerden engel yiyen kullanıcılar, WhatsApp tarafından engellenecek.

2. SAHTE HESAP KULLANMAK


WhatsApp, sahte hesaplar konusunda da titiz bir şekilde davranmak istiyor. Şirket, başka birinin fotoğraf ve ismini kullanarak taklit eden kişilere karşı yaptırımlarını sıklaştırdı. Bu kişiler fark edildiğinde direkt olarak uygulamadan engellenecek.

3. ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALARI KULLANMAK


Güvenirliği ön planda tutmak isteyen WhatsApp, kullanıcıların yalnızca resmi uygulamayı kullanmasını istiyor. Öyle ki WhatsApp Plus ve GBWhatsApp gibi bir üçüncü taraf uygulamaları sahtekarlıkla suçlayan platform, bunları kullananan kişilere karşı daha katı davranacak.

4. OTOMATİK YA DA TOPLU MESAJ GÖNDERMEK

( Bayram mesajı, kandil mesajı, yeni yıl mesajı veya özel günlerde mesaj gönderirken mutlaka dikkatli olun, hesabınız spam algınabilir )


Otomatik mesaj ya da toplu mesaj göndermek ilk bakışta masumca gelebilir. Öyle ki bayramlarda birçok kişi bu şekilde mesaj atıyor. Ancak WhatsApp bunu istemiyor. Şirkete göre otomatik ve toplu mesajlar, dolandırıcıkta sıklıkla kullanılan bir yöntem. Yani siz masumca yapıyor olsanız bile WhatsApp bunu tehlikeli olarak değerlendirebilir.

5. UYGULAMAYI YETERİNCE KULLANMAMAK DA SORUN OLACAK

Saçma ama evet gerçek. WhatsApp uygulamanızı gereğinden az kullanıyorsanız da hesabınız kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.


Bu son kuralı WhatsApp önceki kurallar kadar sert uygulamayacak. Ancak şirket, platformu aktif kullanmanızı istiyor. Uygulamayı uzun bir süre kullanmamak, hesabın askıya alınmasına neden olacak. Şirket, bunun ne kadarlık bir süreyi işaret ettiği konusunda bir açıklama yapmadı.

Kaynak: shiftdelete.net