Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Türkiye Yardım Sevenler Derneği'nden Makedonya Üsküp'te anlamlı konser

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bir program düzenledi. Üsküp Ordu evinde düzenlenen konsere çok sayıda Türk soydaşımız katıldı.

Konserde en çok dikkat çeken ise Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin Üsküp Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara hanımefendiye teslim edilmesiydi.

Dernek yöneticilerinden TYSD 2.Başkanı Dilek Bayazıt yaptığı açıklamada heykeli getirdik. Güzel bir yere bu heykelin konulacağını biliyoruz. Bir takım bürokratik engellerle karşılaştık. Umut ediyoruz bu heykele sahip çıkacaksınız şeklinde bir çağrıda bulundu.

Bu çağrının ardından BüyükElçi Tülin Erkal Kara kendilerine teşekkür etti ve heykelin dikiminde Dernek yöneticilerininde hazır bulunması gerektiklerini rica etti. Hep birlikte bu güzel eseri Üsküp'te yaşatalım açıklamasında bulundu.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Beyoğlu Şube Başkanı Saadet Suyolcuoğlu'nun yaptığı açıklamalar ise dinleyicileri duygulandırdı.Geçtiğimiz günlerde Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanı Birsen Eldem'in vefat ettiğini ifade ederek duygularını paylaştı. Acılarının taze olmasına rağmen Üsküp'e gelerek Makedonya halkıyla buluştuklarını ifade etti.

Tefeyyüz İlköğretim okulu öğrencilerinin gösterisi ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Beyoğlu Şubesi korosu adeta unutulmaz bir gece yaşattı.

04-004.jpg

Konser İzmir Marşıyla son bulurken Böyle bir etkinliğin yapılmış olması Ata yadigarı Üsküp'te yaşayan onlarca biz Atatürkçü'yü sevindirdi.

Ne diyelim Başta Türkiye Yardım Sevenler Derneği'ne teşekkür ediyoruz. En kısa sürede Makedonya'ya Üsküp'e tekrar bekliyoruz. Ve bu konser etkinliği ile bizleri duygulandıran aynı zamanda da onurlandıran Türkiye Yardım Sevenler Derneği 2.Başkanı Dilek Bayazıt hanımefendi ile Beyoğlu Türkiye Yardım Sevenler derneği Şube başkanı Saadet Suyolcuoğlu hanımefendiye bir kez daha bu sayfalar üzerinden teşekkür eder saygılarımı sunarım.

 

Sadık Şimşek
Facebook : www.facebook.com/sadiksimsekresmisayfa
İnstagram: www.instagram.com/gidilesinet

Önceki ve Sonraki Yazılar