Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan önemli mesaj

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in hava saldırılarında hayatını kaybeden AA'nın Gazze'deki kameramanı Muntasır es-Savvaf ile ilgli meraj yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan önemli mesaj
Yayınlanma Tarihi : 01 Aralık 2023 21:58

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya platformu Twitter (yeni adıyla X) üzerinden yaptığı paylaşımda, İsrail'in bugün yeniden Gazze'ye yönelik başlattığı saldırılarda, AA kameramanı Muntasır es-Savvaf'ın hayatını kaybettiğini tekrar hatırlattı.

  • AA kameramanı Muntasır es-Savvaf, İsrail hava saldırısında hayatını kaybetti

İsrail'in iki aydır devam ettirdiği katliamlarda binlerce masum insanın hayatını kaybettiğine dikkati çeken Altun, şunları kaydetti:

"Hayatını kaybeden bu masum insanlar arasında görevlerini yapan 72 gazetecinin olması, İsrail'in insanların haber alma özgürlüğüne de kasten saldırdığının açık bir göstergesidir. Uluslararası toplum ve medya camiası bu katliamların bir an evvel durması için vakit kaybetmeden somut aksiyon almalıdır. İsrail'in katliamlarını, gazetecilere yönelttiği ve sonu ölümle biten kasıtlı şiddet eylemlerini bir kez daha kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden kameraman Muntasır kardeşimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine, çalışma arkadaşlarına ve Anadolu Ajansına başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

Muhabir: Ömer Olcay-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :