Milli Mücadele'nin Kadın Kahramanlarının Giydiği Kıyafetler Yeniden Tasarlandı

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, Milli Mücadele'de 23 kadın kahramanın giydiği kıyafetleri yeni tasarladı ve vatandaşların beğenisine sundu.

Milli Mücadele'nin Kadın Kahramanlarının Giydiği Kıyafetler Yeniden Tasarlandı
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2023 21:31

En önemli milli bayramlarımızdan biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu sene her zamankinden daha coşkulu kutlanıyor. Bu sene herkesin şaşırdığı bir aktivite yapıldı.

Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, Milli Mücadele'de görev alan 23 kadın kahramanın kıyafetlerini yeniden tasarladı.

Kadın kahramanların kıyafetleri, pek çok kaynaktan araştırılarak 6 ayda hazırlandı. Kıyafetler, Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün usta öğreticilerinin hazırladığı "Diriliş ve Direniş" temalı defilede sergilendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, AA muhabirine, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla kentteki tüm okul ve kurumlarda etkinlikler yapıldığını söyledi.

Samsun halkını, haftanın ruhuna uygun olarak Milli Mücadele'ye destek vermiş, kahramanı olmuş kadınların kıyafetlerinin yer aldığı defileyle buluşturmak istediklerini belirten Ağar, "Olgunlaşma Enstitümüz, yoğun çalışmayla kıyafetleri hazırladı. Özel değerlerimizi, Milli Mücadele'ye destek veren kadın kahramanlarımızı halkımızla buluşturmak, onların Milli Mücadele'ye verdiği desteği gençlerimize ifade edebilmek için bu projeyi planladık." dedi.

Muhabir: İlyas Gün-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :