FOX TV'den bomba dizi! Kanal D, ATV, TRT1 ağzı açık reytinglere bakıyor

FOX TV ekranlarında yayınlanan Tozlu Yaka dizisi hiç bir yaz dizisinin yapamadığını yaptı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin ile TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi dizisi bile şaşkına dönmüş durumda

FOX TV'den bomba dizi! Kanal D, ATV, TRT1 ağzı açık reytinglere bakıyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Temmuz 2022 00:33

FOX TV ekranlarında yayınlanan Tozlu Yaka dizisi kimsenin yapamadığını yaptı. Konusu ve hikayesi itibariyle oldukça dikkat çeken Tozlu Yaka dizisi Türkiye'de değil yurt dışında da en çok izlenen dizilerden biri olmayı başardı.

FOX TV deyim yerindeyse bu dizi sayesinde tüm reytingleri toplamış durumda. TRT1 ekranlarında yayınlanan ve büyük tanıtımlara rağmen beklenen ilgiyi görmeyen Balkan Ninnisi dizisi bile yaz dizisi olmasına rağmen bu başarıyı elde edemedi.

Yüksek bütçeli çok sayıda dizi reytinglerde geride kalmış durumda.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin Ninnisi dizisi de reytinglerde çöküş yaşıyor. Seversin dizisi reytinglerin çok çok gerisinde.. Tozlu Yaka dizisi ise ortalığı sallamış durumda.

NETFLİX DİZİSİNE BENZETENLER DE VAR

Tozlu Yaka dizisini  Elite dizisine benzetiliyor. Elite dizisi de benzer konuları işleyen bir gençlik dizisiydi. Tozlu Yaka dizisinin kadrosunda Emre Kınay, Dolunay Soysert, Kaan Miraç Sezer, Can Bartu Arslan, Serra Pirinç, Çağla Şimşek gibi çok sayıda isim yer alıyor.

tozlu-yaka-dizisi-yakinda-fox-tvde-1655805175.jpg

OLUMLU YORUMLARIN SAYISI GİDEREK ARTIYOR

Tozlu Yaka dizisine seyircilerin olumlu yorumları da artarak devam ediyor... Örneğin televizyon gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde de Tozlu Yaka dizisinin başarısına genişçe yer verildi.

Tozlu Yaka dizisiyle ilgili analizde şunlar kaydedildi.

Ekrana gelmeden önce bazı izleyicilerin eleştiri yağmuruna tutulan Fox TV dizisi reytinglerdeki yükselişiyle en güzel yanıtı verdi. Tozluyaka dizisi bu yaz hiçbir dizinin yapamadığını başardı.

Fox TV’de yaz dizisi olarak başlayan Tozluyaka dün akşam üçüncü bölümüyle ekrana geldi. İlk bölümüyle reyting yarışına güzel bir giriş yapan Tozluka ikinci bölümüyle puanlarını artırdı. Başarılı yapım üçüncü bölümüyle de yükselişini sürdürerek bu yazın en büyük başarısına imza attı.

62bd97514e3fe10690877813.jpg

Bu yaz ekrana gelen dizilerin hiçbiri reyting puanlarında ortalamayı geçemezken Tozluyaka üçüncü bölümüyle ortalamayı geçti ve bu yazın en yüksek reyting puanını aldı. Tüm izleyicilerde birinci olan Tozluyaka’nın reytinglerdeki yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Tozluyaka yaz dönemine göre çok iyi reytingler alırken, sosyal medyada da çok başarılı bir yükseliş sergilemeye devam ediyor.. Hem reytingler hem de sosyal medya etkileşimi dizinin milyonlarca kişinin dikkatini çekmesini sağlıyor.

Başarılı dizi YouTube’da da başarılara imza atıyor. Dizinin üç hafta önce paylaşılan birinci bölümü 8 milyon izlemeye ulaştı. Dördüncü bölümün fragmanı ise sadece birkaç saat içinde 250 bin kişi tarafından seyredildi.

Tozluyaka dizisi tekrar bölümleriyle dahi büyük başarı gösteriyor. Dizinin tekrar bölümleri, birçok yaz dizisinin ilk kez yayınlanan bölümünün alamadığı reyting puanına ulaştı. Dolayısıyla tüm bu bilgiler sonucunda Tozluyaka’nın bu yaza damgasını vuran dizi olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Pazartesi akşamları yayınlanan dizi, ünlü ve deneyimli oyuncular ile genç kuşak ve başarılı isimleri bir araya getiriyor. Dizinin başrollerinde Emre Kınay, Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Nur Yazar, Nebil Sayın, Kadim Yaşar yer almakta. Ayrıca genç kuşak oyunculardan Kaan Mirac Sezen, Ecem Çalhan, Ulvi Kahyaoğlu, Serra Pirinç, Çağla Şimşek, Can Bartu Aslan, Durukan Çelikkaya, Oğulcan Arman Uslu da dizinin dikkat çeken isimleri.

tozluyaka-dizi-yeni12345-750x375-c-1655464370.jpg

GELECEK SEZONA DA TAŞINACAK

Öte yandan Tozlu Yaka dizisiyle ilgili önemli bir iddia daha gündeme geldi. FOX TV ekranlarında yayınlanan Tozlu Yaka dizisinin Eylül ayında da yoluna devam etmesi bekleniyor.

Gelen bilgilere göre Tozlu Yaka dizisinin reytingleri nedeniyle gelecek sezona taşınacağı öğrenildi.

FOX TV ''Aşk Mantık İntikam'' taktiği uygulayacak. Aşk Mantık İntikam dizisi de yaz dizisi olarak başlamış. Sonrasında ise dizinin reytingleri nedeniyle yeni sezona taşınmıştı.

Benzer bir taktiğin Tozlu Yaka dizisi içinde geçerli olması bekleniyor.

FOX TV'NİN YASAK ELMA'DAN SONRAKİ EN BÜYÜK BAŞARISI OLDU

Tozlu Yaka dizisi FOX TV'nin Yasak Elma dizisinden sonraki en büyük başarısı oldu. Şimdiye dek 3 bölümdür ekranda olan Tozlu Yaka dizisinin ömrünün uzun olması bekleniyor.

tozlu-yaka-dizisi-konusu-ne-oyunculari-kimler-tozlu-yaka-ne-zaman-baslayacak-h52373-527c4.jpg

Hikaye seyirciyi çok etkilemiş durumda. Hem oyuncu kadrosu hem de hikaye seyircileri etkilemeyi başardı. Tozlu Yaka dizisi FOX TV ekranlarında Pazartesi akşamları ekrana geliyor.

Yasak Elma dizisinin yayın günü de Pazartesi.. Bu yüzden Tozlu Yaka'nın yayın gününün değişmesi bekleniyor. Yasak Elma dizisi altıncı sezona başlar başlamaz Tozlu Yaka dizisinin muhtemelen yayın günü de değişecek. 

İlgili Haberler