Netflix’'in Mezarlık ve Kuş Uçuşu dizilerinden yeni sezon bekleyenlere Birce Akalay’dan müjde geldi!

Netflix platformunda yayınlanan Mezarlık ve Kuş Uçuşu dizilerinde başrol oyuncusu olan Birce Akalay müjdeyi verdi! Yeni sezon geliyor

Netflix’'in Mezarlık ve Kuş Uçuşu dizilerinden yeni sezon bekleyenlere Birce Akalay’dan müjde geldi!
Yayınlanma Tarihi : 19 Temmuz 2022 14:11

 Netflix’te son dönemde Türk dizileri damga duruyor. Özellikle Kuş Uçuşu ve Mezarlık dizisi çok sevilmişti. Birce Akalay bu iki diziyle birlikte ününe ün katmıştı. Onu tanımayanlar bile bu iki dizi sayesinde onu çok sevdiler.

Birce Akalay'da elde ettiği bu başarıdan büyük keyif alıyor.  Netflix’te Kuş Uçuşu ve Mezarlık dizisi Haziran ile Temmuz aylarında çünkü en çok izlenen diziler oldular. 

İlk önce Kuş Uçuşu sonrasında da Mezarlık dizisi yayınlandı. Her iki dizinin yayına verilmesiyle birlikte  Netflix’te çok sayıda dizi yorumcusu Haziran ve Temmuz ayını Birce Akalay ayı yorumu yaptılar. Oyuncu hem Lale hem de Önem karakterine hayat veriyordu. Her iki karakterin de bazı ortak noktaları bulunuyor. Lale'de Önem'de ''Cesur, dürüst, sadık, korkusuz ve üretken'' biri polis diğeri ise ünlü bir televizyon sunucusu.

kus-ucusu-as-the-crow-flies-netflix-birge-akalay-1024x682.jpg

Sunucu halini Müge Anlı'nın cesurluğuna benzetenler bile oldu..

Kuş Uçuşu ve Mezarlık sadece Türkiye'de değil yurt dışında da çokça izlenen dizilerden oldu. 

Birce Akalay bu durumdan büyük keyif alıyor. Bodrum'da tatil yapan ünlü oyuncunun televizyongazetesinde bazı açıklamaları yer aldı.

Birce Akalay açıklamasında “Benim için çok büyük bir keyif, büyük bir gurur. Hiç bu kadarını tahmin etmiyordum. Ama göğsümüzü kabarttı. Hepimiz mutlu olduk. İbo da öyle, Miray da öyle, hepimiz, bütün ekip çok gururlandık” ifadelerine yer verdi. 

YENİ SEZON OLACAK MI?

Herkes Kuş Uçuşu yada Mezarlık dizilerinin yeni sezonu olup olmayacak mı merak ediyor. Özellikle Kuş Uçuşu dizisinin yeni sezonu mutlaka bekleniyor.

kus-ucusu-dizi-konusu-nedir-oyunculari-kimlerdir-956-cover.gif

Çünkü final sahnesi çok şaşırtıcı bir şekilde bitmişti. Lale'nin yerine geçen yeni sunucunun neler yapabileceği çok merak ediliyor.

Yada Lale geri dönecek mi en çok merak edilen de bu.

Henüz Netflix resmi bir duyuru yapmış değil. Ancak yeni sezonun gelmesi bekleniyor.

Birce Akalay'a ise bu aşamada teklif üstüne teklif yağıyor. Fakat çok sayıda seyirci onu tekrar Kuş Uçuşu ve Mezarlık dizileriyle ekranda görmek istiyor.

Özellikle Mezarlık dizisi hem hukuk hem emniyet hem sağlık dünyasından yoğun destek aldı. Kadına şiddet olaylarının işlendiği ve cinayetin de çözüldüğü dizi seyirciyi derinden etkilemeyi başardı.

Hatta uzun yıllardır Kanal D ekranlarında yayınlanan Kanıt dizisine benzetenler bile oldu.

mezarlik-5342.jpg

BİRCE AKALAY'DAN DA 2.SEZON BEKLENTİSİ VAR

Yurt dışından kendisine gelen bir teklif olmadığını ama olursa değerlendireceğini anlatan Birce Akalay, Mezarlık dizisi için de ikinci sezon ihtimalinden bahsetti.

Güzel bilgiler aldığını belirten oyuncu, “Olursa onları çekeceğiz. İkinci sezonları inşallah olacak” ifadesini kullandı. Bu sözleri ile Birce Akalay hem Kuş Uçuşu hem de Mezarlık dizilerinin devamını heyecanla bekleyenlere de müjde vermiş oldu. Ancak oyuncunun da dediği gibi ikinci sezonlar büyük ihtimalle çekilecek ama, henüz resmi karar alınmış değil.

ATV EKRANLARINDA DA OLABİLİR

Öte yandan Oktay Kaynarca’nın Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinden de teklif alan Birce Akalay, televizyon dünyasına da açık kapı bıraktı.

14753602-728xauto.jpg

Birce Akalay açıklamasında Netflix’teki iki dizisinin durumuna göre teklifleri değerlendireceğini belirterek duruma göre hareket edeceğini dile getirdi.

Şimdi herkes Netflix platformundan gelecek ikinci sezon açıklamasını merakla bekliyor. Özellikle Mezarlık ve Kuş Uçuşu dizilerine doyamadıklarını belirten seyirciler bu denli kaliteli yapımların 2 değil en az beş sezon olması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Türkiye'deki dizi sektörüne büyük önem veren Netflix son dönemde en büyük işlere imza atan platformlar arasında yer alıyor. Her ne kadar Türkiye piyasasına başka platformlar da giriyor olsa da Netflix zirvede olmayı başarmış durumda. 

İlgili Haberler