Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

UETD Salih Utaş'la Makedonya'da bir ilki gerçekleştirecek!

Avrupalı Türk Demokratlar birliği ( UETD ) Makedonya'da faaliyetlerine kısa bir süre önce başladı.


Yöneticiliğine ise Turizm işiyle uğraşan genç bir adam getirildi. Bu genç adam öylesine kendinden emin ve öylesine bilgili bir adam ki gerçektende tanıyan herkesi kendine hayran bırakan biri.


Yaşı genç ama fikirleri olgun. Zeki bir o kadarda üretken. Öyle ki bu genç adam Türk toplumunun Makedonya'da ki belki de en değerli isimlerinden birisi. Gözlerinde ki ışık ve dilindeki bitmek bilmeyen bilgi paylaşımı ise takdire değer.


Onun gibi genç ama olgun insanlara Türk toplumunun her zamankinden çok fazla ihtiyacı var.Bu yaşta böylesi bir olgunluk gerçekten önemli meziyet. O bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardanda değil üstelik.


Rahmetli Uğur Mumcu'nun sözüdür bu söz. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
Evet Salih Utaş'da işte bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların karşısında bir isim.

Türk milleti için ne yapabilirim diye uğraşanlardan biri.Bu göreve başlar başlamaz çeşitli temaslarda bulunmuş ve Makedonya'da Türk toplumu arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.


Çok güzel de projeleri var Makedonya için. Tabii Makedonya gençliği için burada
hepsini paylaşsam belki kendisine haksızlık olur.


Ama kısa bir süre sonra çok güzel işlere imza atacak. Ocudur bucudur şucudur ayrımı gözetmeden Türkiye sevdalısı her kim varsa hepsini bir araya getirecek ve burada gerçekten de yürüteceği kültür diplomasisi sayesinde Türk toplumuna büyük katkılar sağlayacak.

Bu çalışmalara başladığı andan itibaren yer verecek ve bizde kendisine başlamış olduğu bu yolda gereken medya desteğini koşulsuz şartsız vermeye devam edeceğiz.

Ulu önder Atatürk'ünde ifade ettiği gibi Ayrılik gayrilik güdenler kendi içlerinde
bir fayda sağlayamadıkları gibi toplum içerisinde de bir fayda sağlayamazlar.
Türk toplumu Bugün Makedonya'da var olma mücadelesi verirken sayıları onlarca olan Türk kurum ve kuruluşları belki de bir birlik ve beraberlik içerisine girmeyi gerçekten de artık düşünmeli.

İşte bu noktada Salih Utaş bunu sağlayabilecek girişimleri atacağının sinyallerini veren  bir isim.

Salih Utaş, UETD’nin 2004’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Almanya’nın Köln kentinde kurulmuş, halihazırda 16 ülkede teşkilatlanmasını tamamlamış bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek Dünya'nın bir çok ülkesinde teşkilatlanmasının devam edeceğininde altını çizdi.


 UETD’nin önce Bosna Hersek, ardından Makedonya olmak üzere Balkanlar’da da teşkilatlandığını ifade eden Utaş, “Batı’da yaşayan, Avrupa’da yaşayan Türklerin sosyal, kültürel anlamda bir araya gelmesi, gurbetçi kimliğinden sıyrılarak diaspora olduğunu, yani birlikte çok daha güçlü olduğunun farkına vardırılması konusunda UETD çalışmalar yapmaktadır” şeklinde de bilgiler verdi.


Salih Utaş ayrıca buradan bizler aracılığıylada bir müjdeyi verdi.


Kuşkusuz Makedonya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seven binlerce soydaşımız var.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Saraybosna 'da  20 Mayıs’ta  UETD'nin 6.Olağan Genel kuruluna katılarak burada konuşma yapacağını duyurdu.


Ve bu etkinliğe de UETD öncülüğünde Makedonya'dan katılmak isteyenlere yardımcı olacağı müjdesini vererek Erdoğan sevdalılarını da davet etti.


Etkinlik hakkında bilgi almak ve Saraybosna'ya gitmek isteyenler Üsküp Türk çarşısındaki Uetd Makedonya temsilciliğinden veya Facebook Sosyal medya hesabından bilgi alabilirler..

 

Sadık Şimşek

instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Önceki ve Sonraki Yazılar