İyi Parti İstanbul adayı Buğra Kavuncu'dan İmamoğlu açıklaması

Gazetecilerin kendisine yönelttiği eski ittifak ortağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na karşı rakip olduğu sorusunu cevaplayan İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Buğra Kavuncu dikkat çeken bir açıklama yaptı

İyi Parti İstanbul adayı Buğra Kavuncu'dan İmamoğlu açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 25 Ocak 2024 19:35

 İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Buğra Kavuncu sahaya indi. Kavuncu'ya birçok vatandaş oy bölüyorsun diyerek tepki gösterdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kavuncu yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'na da dikkat çeken bir mesaj yolladı

Buğra Kavuncu'nun açıklamaları şöyle oldu

Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil. Sonuçta başka adaylar da var. Murat Kurum'a ve diğer siyasi partilerden adaylara karşı da bir adaylık. Bu bir siyasi rekabettir. Biz elbette 2019 yılında bir ittifak yaptık. Sayın İmamoğlu Millet İttifakı'nın adayıydı. Seçildiği zaman ve seçildikten sonra da elimizden gelen her türlü desteği de verdik. Bu bir siyasi rekabettir. Kimseye karşı bir öfkemiz, bir tepkimiz, bir düşmanlığımız yok.

Biz daha güzel bir İstanbul için mücadele ediyoruz. İstanbul'a çok daha iyi yöneteceğimizi iddia ediyoruz. Zaten bu iddiaya sahip değilsek böyle bir adaylığında anlamı kalmaz. Evet doğrudur biz Murat Kurum'dan da Ekrem İmamoğlu'nda da diğer adaylardan da İstanbul'u daha iyi yönetebilecek kapasiteye, birikime ve tecrübeye sahibiz.

Etiketler :