Fatih Erbakan'dan AKP'ye sert tepki! Yapılan teklifi Sözcü TV'ye açıkladı

Sözcü TV'den İsmail Saymaz'a konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP tarafından kendilerine yapılan teklifi açıkladı

Fatih Erbakan'dan AKP'ye sert tepki!  Yapılan teklifi Sözcü TV'ye açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Mart 2024 22:33

AKP ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak krizi sürüyor. Fatih Erbakan'dan İsmail Saymaz'a ittifak süreciyle ilgili çok özel açıklamalar geldi.

Sözcü TV muhabiri İsmail Saymaz'a konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP tarafından Yeniden Refah Partisi'ne yapılan teklifi açıkladı.

AKP MECLİS ÜYELİĞİ TEKLİF ETMİŞ

    

Yenicaggazetesi.com.tr'nin derlediği habere göre; Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ayrı aday çıkarmalarının AKP tarafından büyük tepki görmesini değerlendirdi. Erbakan ayrıca iktidar partisi tarafından yerel seçim için yapılan teklifi de açıkladı.

Yerel seçime 20 gün kala Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya Mitingi’ndeki “Hem bize kaybettirmek için çalışıp, hem de bizim gölgemizde yürüyeme kalkanlara müsaade etmeyiz” sözlerine, hem de AKP Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın “CHP’li belediyelerin kazanmasına yardımcı oluyor” çıkışına cevap verdi.

“ŞANTAJIN DİK ALASIDIR”

“Tabii, siyasi şantaj dediğiniz zaman, doğrudan doğruya Ala’nın sözlerini değerlendirmek lazım” diyen Erbakan, “Bu seçmene ve bize bir şantaj olmuyor mu? ‘Siz buna verirseniz, bak CHP gelir…’ Aslında şantajın dik alasıdır. Kabul edilebilecek bir şey değil. Ekonomik kriz, rantçı belediyeciliğin yaptığı tahribat, Gazze konusu... Çok ciddi bir şekilde sıkıntıya girdi AK Parti adayları. İmamoğlu, kendi başına giriyor. Hiçbir ittifakın içerisinde değil. O zaman İmamoğlu da DEVA’ya, Saadet’e ve İYİ Parti’ye kızacak, “AK Parti’ye kazandırıyorsunuz” diye” ifadelerini kullandı.

“SULTANBEYLİ İLE ARNAVUTKÖY’Ü İSTEDİK”

AKP tarafından yapılan teklifi Gazeteci İsmail Saymaz'a açıklayan Erbakan “Biz İstanbul’da iki ilçe olabilir dedik; bir Anadolu, bir Avrupa yakasında…Sultanbeyli ile Arnavutköy olabilir demiştik. Oralar 1989’dan itibaren Refah Partisi’ne destek olan yerler, sembolik bir önemi var. Onlar ‘Belediye meclis üyesi verelim’ dedi. E belediye meclis üyesini kendimiz alabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sozcu.com.tr

Etiketler :