FOX TV aldığı kararla Mahkum dizisinin hayranlarını çileden çıkardı

Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Talat Bulut ve Seray Kaya gibi ünlü oyuncuların başrollerinde yer aldığı FOX TV ekranlarında yayınlanan TV dizisi Mahkum'da beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Onur Tuna'nın partneri Seray Kaya diziden ayrıldı. Tepki çekti

FOX TV aldığı kararla Mahkum dizisinin hayranlarını çileden çıkardı
Yayınlanma Tarihi : 17 Nisan 2022 22:13

FOX TV ekranlarında yayınlanan Mahkum dizisinde beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. Şimdiye dek tam 17 bölümdür ekranda olan Mahkum dizisinde beklenmedik bir veda yaşandı. 

Dizinin son bölümünde yaşananlar seyircileri çileden çıkardı.

CEMRE ÖLDÜ

Cemre karakterine hayat veren Seray Kaya diziden ayrıldı. Gerçekleri öğrenen Cemre evininin önünde Barış'ın arkadaşı tarafından öldürülmüştü. Fırat'ı kurtaracak ve tekrar savcılığa döndürebilecek olan tek delil bıçaksa yok oldu. Cemre o bıçağı teslim edemeden öldü.

Cemre karakteri dizinin ana karakterlerinden biri. Fırat ile birlikte yol arkadaşı olmaları ise büyük önem taşıyordu.

Senaristler her ne kadar hikaye gereği böyle oldu dese de seyirciler sosyal medyada hem FOX TV'ye hem yapım şirketine hem de senaristlere tepki yağdırıyor.

Cemre karakterinin ölmesine tepkiler o kadar ayyuka çıktı ki yaşanan bu gelişme Televizyon gazetesinin bile dikkatini çekti. 

Televizyon gazetesinde yayınlanan haberde; Mahkum dizisinde ki yaşanan bu değişim eleştirel bir dille ele alındı.

SAÇMA BULUNAN KARAR

Cemre karakterinin diziden ayrılmasını saçma bulan seyirciler bu kararı tanımadı. Tekrar Cemre'nin diziye dönmesini isteyen Mahkum hayranları ne yazık ki istediğini gerçekleştiremediler. Çünkü Seray Kaya'da yaptığı açıklama ile ayrılığı resmen doğruladı. Artık kadroda Cemre olmayacak.

Sosyal medyada yorumlarda bulunan birçok dizi hayranına göre yapılan bu hamle ile hikaye daha da zayıfladı… Mahkum dizisinin Ramazan ayı ve havaların ısınmaya başlaması ile birlikte bir grup izleyicisini kaybettiğini düşmekte olan reytinglerden anlayabiliyoruz. Dizinin hikayesinin çok daha ilginçleşmesi ve Cemre karakterinin de buna katkı sağlaması beklenirken, başrol oyuncusunun kadrodan ayrılması ne kadar mantıklı bir karar?

ekran-resmi-2022-04-15-125547.jpg

Dizinin sadık izleyicileri senaristlerin bu ayrılık kararını eleştiriyor ve bunun zamansız olduğunu ve gereksiz bir ayrılık yaşandığını yorumlarıyla belirtiyor. Bir dizi hayranı Cemre karakterinin ayrılığına şu sözlerle isyan etti:

“Daha kendi isteğiyle aldığı bir davayı bile kazanmadan, Fırat’ın dizinin başındaki tavrını ona yedirmeden, beraber Barış’ı ve destekçilerini haklamadan gidemezdi. Hiç gitmemeliydi zaten. Fırat ile olurlardı! Belki zaman alırdı ama olurdu. Yapmayacaktınız. Sasha kadar iğrenç bir karakter görmedim. O da ölsün sürüne sürüne.”

cemre-22-zgiw.jpg

Cemre karakterinin diziden ayrılması büyük tepki çekti ve izleyicilere göre de hikaye bundan zarar görecek. Hem karaktere hem de Seray Kaya’ya haksızlık yapıldığını düşünen Mahkum dizisi hayranları, gerçekleri öğrenmiş bir Cemre karakterinin hikayeye çok daha iyi hizmet edebileceğini düşünüyor.

Ancak senaristler Cemre’nin ölüm kararını verdi ve bu da gerçekleşti. Seray Kaya, sosyal medya paylaşımı ile arkadaşlarına teşekkür ederek ekipten ayrıldı. Mahkum dizisinde bu yaşananlar ise izleyiciler tarafından sosyal medyada sert şekilde eleştirilmeye devam ediyor.

REYTİNGLERE ETKİSİ NE OALCAK?

Öte yandan Cemre karakterinin ayrılığının reytinglere etkisini gelecek bölümlerde görebileceğiz. Mahkum dizisi 18.bölümüyle 21 Nisan 2022 Perşembe akşamı FOX TV ekranlarında yayınlanacak. 

Dizinin yeni bölümüne ait yayınlanan fragmanda Nazlı ve Fırat arasındaki diyalog seyircileri derinden etkileyecek gibi görünüyor. Cemre'nin cenazesi kaldırılırken Fırat'ın ve diğer yol arkadaşlarının büyük bir yıkım yaşadıkları görülüyor. Asıl en önemlisi ise Zahit Yesari'nin bu ölüm haberi sonrası Barış'a ne yapacağı.

Çünkü Barış ikinci kez kardeş katili oldu.

Cemre, Barış'ın bugüne dek haberi olmadığı kız kardeşiydi. Mahkum dizisinin giderek karışması beklenirken seyirciler yayınlanacak olan 18.bölümü şimdiden çok merak ediyorlar. 

Kaynak: Televizyon Gazetesi - Ulusal Post