Halk TV tepkilere yol açan İsmail Küçükkaya iddiasını yalanladı

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, 'İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’den transferi için 3 milyon dolar verildiği' ve 'finansmanını İmamoğlu'nun sağladığı' iddialarıyla ilgili basına bir açıklama yaptı

Halk TV tepkilere yol açan İsmail Küçükkaya iddiasını yalanladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2022 03:37

FOX TV'den beklenmedik bir şekilde ayrılan İsmail Küçükkaya gündem olmaya devam ediyor. 

İDDİALAR ÇOK BÜYÜK

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın "Fox TV’den transferi için 3 milyon dolar verildiği" ve "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sayın İmamoğlu finanse ettiği" iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı. 

Konuyla ilgili olarak Independent Türkçe'den Nevzat Çiçek'in sorularını yanıtlayan Cafer Mahiroğlu, konuşmak için neden bu kadar beklediği yönündeki soruya, “Ben de bu soruyu kendime çok sordum aslında ‘Niye bugün?’ diye lakin demek ki bazen süreç sizi bir noktaya getirdiğinde konuşma ihtiyacı hissediyorsunuz. O da bugünmüş” ifadelerine yer verdi. 

CHP'YE YAKIN DEĞİLİZ İDDİASI

Öte yandan Mahiroğlu, "CHP’ye yakın oldukları izleniminin yanlış olduğunu" söylerken, söz konusu iddialar için de şunları söyledi: 

"3 milyonları yazıyorlar. Sürekli yazıyor. İftira, yalan. Ona ben bir açıklık getireyim. İsmail (Küçükkaya) parasını FOX'tan aldı. İsmail Bey bunu kendisi de açıkladı. Ben ona ‘Birlikte çalışabilir miyiz?’ diye sordum. Herkes de sorar bunu lakin İsmail'in bize gelişinin parayla bir ilgisi yok. FOX'tan, çalıştığı son günün primine varana dek alıp geldi. Yani o, parasını FOX'tanaldı. Bundan bile haberdar değiller."

Cafer Mahiroğlu'nun açıklamasına sosyal medyada da tepkiler gecikmedi. Çok sayıda kullanıcı bal gibi kanal CHP'ye yakın. Ne alaka CHP'ye yakın değiliz diyor bir de diyerek tepki gösterdi