Kanal D'nin Yargı dizisinde akıl almaz sahne! Seyirciler çok tepkili

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinde çileden çıkaran gelişmeler yaşandı. Son iki bölüm izleyiciyi çok kızdırdı. Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun başrollerindeki Yargı dizisinin son sahnesi seyircilerin tepkisine yol açtı

Kanal D'nin Yargı dizisinde akıl almaz sahne! Seyirciler çok tepkili
Yayınlanma Tarihi : 25 Nisan 2022 13:09

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinin 29 ve 30.bölümlerinin son sahnesinde Ceylin gözaltına alınıyor. Bu durumum nedeni büyük merak konusu. Ortalıkta bazı iddialar dolaşıyor olsa da seyirciler senariste iki açıdan çok sinirli.

Gelin ilk önce seyircilerin sinir olduğu ilk konuyu anlatalım.

CEYLİN'İN TAVIRLARI NEFRETE YOL AÇTI

Ceylin karakterinin dizide hal ve tavırları seyircide büyük bir nefrete yol açtı. Kendi sanki sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi herkesi suçlaması herkesi yalancılıkla itham etmesi çok sinir bozucu bir hareket olarak görülüyor.

Ceylin çok kolay yalan söyleyebilen ve hukuk kurallarını ayaklar altına defalarca almış bir kişi. Ilgaz'ın ailesini suç potansiyeli yüksek diye suçlarken babasının ve kardeşinin yapmış olduğu hataları hiç ama hiç görmüyor bile.. Babasının Çınar'ı kaçırıp öldürmeye çalışmasını bile zerre kafasına takmıyor.. Aynı şekilde sözde Ahlak dersi veren annesi Gül hanım da... Açıkçası dizideki sahneler seyirciyi resmen çileden çıkarmış durumda. 

ILGAZ DAHA FAZLA DAYANAMADI

Ceylin'in sürekli Ilgaz'ı iğnelemesi ve suçlaması artık Ilgaz'ın sabrını taşırdı ve anahtarları bırakarak gitti. Olması gereken de buydu. Son sahne bu.. Sonra ne olduysa birden bire tekrar 6 ay sonrasına gidildi. Aynı zaman atlaması 29.bölümde de yaşanmıştı.

SEYİRCİLER İSYANDA

Yaşanan bu duruma seyirciler çok büyük tepki gösterdiler. Çok sayıda seyirci senaristin dalga geçtiğini düşünmeye başladı.

Ceylin'in iki bölümdür neden gözaltına alındığını vermezken heyecanı yüksek tutmaya çalıştılar. Ancak bir bölüm daha Ceylin'in gözaltına alınma nedeni seyirciye gösterilmezse dizide büyük bir reyting kaybı yaşanabilir. Senaryo iyi. Anlatım iyi. Seyirciyi de dizinin içine çekmeyi başarabilen bir yapım. Ancak bu tarz şeyler bir yapılır ardından hadi bir daha yapılır. Ancak üçüncü kez yapılması durumunda seyirci diziyi terk etmeye başlayabilir.

EREN KOMİSER'İN BAKIŞLARI DEĞİŞTİ

Eskiden Eren komiser Ceylin'e büyük bir merhametle bakardı. Ancak son bölümde gözaltına alırken ki nefret içeren bakışları büyük deprem yarattı.

6.jpg

Ceylin yoksa Ilgaz'ı mı öldürmüştü? O bakışların altındaki yatan nefret başka ne olabilirdi ki? Eren'in en değer verdiği isimlerden biri sadece Ilgaz'dı.. Ne Metin amir ne de Çınar öldürülecek olsa yine de bu kadar nefret bakışları Eren komiserde olacak mı bilinmez ama Ceylin'in Ilgaz'a zarar vermiş olabilmesi ihtimali daha ağır basıyor...

Yargı dizisi başlangıçta tek sezonluk bir projeydi.... Oyuncuların anlaşmaları da böyleydi. Ancak gelecek sezonda devam edeceğine yönelik söylentiler olduğu için Kaan Urgancıoğlu'nun ayrılacak olması gündeme gelebilir? Seyirciler şimdi merakla Yargı dizisinin 31.bölümünü ve yayınlanacak fragmanları merak ediyorlar.

Öte yandan Sadık Şimşek'in son bölümle ilgili analizi de dikkat çekiciydi