Kızılcık Şerbeti'nin 'Nilay'ı Feyza Civelek'in başından geçen olay Demet Akbağ'lı diziye konu oldu

Show TV'nin fenomen dizisi 'Kızılcık Şerbeti'nin 'Nilay'ı Feyza Civelek'in başından geçen olay kanalın yeni dizisi 'Sandık Kokusu'na konu oldu.

Kızılcık Şerbeti'nin 'Nilay'ı Feyza Civelek'in başından geçen olay Demet Akbağ'lı diziye konu oldu
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2023 19:06

Show TV ekranında yayınlanan 'Kızılcık Şerbeti' adlı dizide canlandırdığı 'Nilay' karakteriyle ünlenen Feyza Civelek'in hayatı başka bir diziye konu oldu. Aynı kanalda yayınlanacak olan Demet Akbağ ve Özge Özpirinçci'li 'Sandık Kokusu' dizisinin tanıtımı Civelek'in başından geçen sarsıcı olayla dikkat çekti. 

adsiz-001.png

Feyza Civelek'in Başından Geçen Olay 'Sandık Kokusu'na Konu Oldu

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; “Sandık Kokusu” dizisi Show TV’nin iddialı yeni dizisi olarak dikkat çekiyor. Demet Akbağ (Filiz) ile Özge Özpirinçci’nin (Karsu) anne kıza hayat vereceği diziyi usta senarist Melis Civelek, Zeynep Gür ile beraber yazıyor. Merakla beklenen dizideki anne kızın arasını bozan çatışmayı başlatan olayın gerçekte de yaşandığı ortaya çıktı.

“Sandık Kokusu”nun tanıtımda kullanan sahnede anne kız arasında çok sarsıcı bir kavga yaşanıyor. Filiz (Demet Akbağ), 3 çocuk annesi olan kızı Karsu’nun (Özge Özpirinçci) emanet ettiği torunu Kuzey’i kaybediyor. Filiz şehirler arası otobüs yolculuğu sırasında verilen molada torununu derin bir uykudayken bırakıp tuvalete gidiyor, tuvalet sırasında kuyruk olunca Filiz beklemek zorunda kalıyor. Bu sırada minik Kuzey uyanıyor, anneannesini yanında göremeyince otobüsten iniyor. Ancak kalabalıktan korkup tekrar otobüse biniyor ancak o otobüsün indiği otobüs olmadığı ortaya çıkıyor.

adsiz2.jpg

Bu olayın senarist Melis Civelek’in “Kızılcık Şerbeti” dizisinin fenomen karakterlerinden Nilay’a hayat veren kızı Feyza Civelek’in başından geçtiği, babasının çocukken Feyza Civelek’i otobüs yolculuğu sırasında kaybettiği öğrenildi. Melis Civelek’in kızının geçmişte yaşadığı bu olaydan yola çıkarak “Sandık Kokusu” dizisinin hikâyesini kurduğu belirtildi. Dizide Kuzey kaybolurken, gerçek hayatta ise Feyza Civelek ailesine teslim edilmiş.

İlgili Haberler
Etiketler :