TRT1'in yeni dizisi Balkan Ninnisi Kuzey Makedonya ve Üsküp'te merak uyandırdı

TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Balkan Ninnisi dizisi merak uyandırırken Üsküp'te çekimler başladı

TRT1'in yeni dizisi Balkan Ninnisi Kuzey Makedonya ve Üsküp'te merak uyandırdı
Yayınlanma Tarihi : 21 Mayıs 2022 17:18

TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Balkan Ninnisi dizisinin Çekimleri Üsküp'te başladı. Türk çarşısında başlayan çekimler büyük ilgi görmüştü. Dizinin Kuzey Makedonya'da büyük merak uyandırdığı belirtiliyor.

Özellikle Kuzey Makedonya'da yaşayan Türkler ve Türkiye'deki Makedonya göçmenleri dizinin yayınlanacağı tarihi merakla bekliyorlar.

Üsküp'ten yayın yapan Üsküp Haber'e çok sayıda kişi ulaşarak dizinin yayın tarihinin ne zaman olacağını soruyorlar.

Ancak dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Balkan Ninnisi dizisinin en geç Eylül ayında ekranda olacağı tahmin ediliyor.

KADRODA KİMLER VAR?

Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erman Saban rol alıyor.

BALKAN NİNNİSİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Anadolu Ajansı tarafından aktarılan habere göre; “Balkan Ninnisi”, 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalan, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.