Yıldızı parlayan oyuncu Edip Zeydan'dan sürpriz proje! Rusya'da yayınlanacak...

'Diriliş Ertuğrul' dizisinde oynadığı 'Dumrul Alp' karakteriyle beğeni toplayan Edip Zeydan'ın yeni dizi projesi belli oldu. Ünlü oyuncu yakında Rusya'ya gidiyor.

Yıldızı parlayan oyuncu Edip Zeydan'dan sürpriz proje! Rusya'da yayınlanacak...
Yayınlanma Tarihi : 07 Aralık 2023 21:42

Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Cemal Hünal, Hande Soral ve Uğur Güneş gibi ünlü isimlerin kadrosunda yer aldığı TRT 1'in uzun soluklu dizisi 'Diriliş Ertuğrul'da oynadığı 'Dumrul Alp' karakteriyle ünlenen Edip Zeydan'dan gururlandıran haber geldi. Geçtiğimiz yıl 'Malazgirt 1071' filmiyle beyazperdede boy gösteren oyuncu Zeydan, bu kez Rusya ekranlarında başrol oyuncusu olarak yer alacak. 

ekran-goruntusu-2023-12-07-213730.png

Osmanlı Subayını Canlandıracak

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; “Merhamet Meleği” dizisi Rusya’nın TV 1 platformunda seyirciyle buluşacak. Moskitos Films ile Bravo Film imzalı dizi, 1877-1878 yılları arasında geçiyor ve Osmanlı-Rus savaşı sırasında yaşanan etkileyici olayları anlatıyor. Yıldızı parlayan Edip Zeydan “Merhamet Meleği” dizisiyle setlere dönüyor ve dizide Engin karakterine hayat veriyor.

16 bölümden oluşan “Merhamet Meleği” projesinde Edip Zeydan, 5 dil bilen üst düzey rütbeli bir Osmanlı subayı rolüyle seyirci karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Leonid Belozorovich’in yaptığı dizinin çekimlerinin yarısı Rusya, yarısı Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Etiketler :