CHP 35 yıllık kalesini kaybedebilir. O aday yükselişe geçti

Türkiye Komünist Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, son röportajında CHP’nin 35 yıllık kalesi olan ilçede seçimin bıçak sırtında olduğunu öne sürdü ve CHP'nin seçimi kaybedebileceğini iddia etti

CHP 35 yıllık kalesini kaybedebilir. O aday yükselişe geçti
Yayınlanma Tarihi : 14 Mart 2024 18:59

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Kadıköy ilçesi adayı oldu ve çalışmalarına başladı. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu son açıklamasında herkesi çok şaşırttı.

İddiasına göre CHP Kadıköy'ü kaybedecek!

Gazeteci Hakan Çelik’e konuşan Maçoğlu, Kadıköy için yapılan anketlerle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

CHP’nin 35 yıldır yönettiği ve kalesi olarak görülen Kadıköy’den aday olmasının muhalif çevreler tarafından eleştirilmesi hatırlatılınca Maçoğlu şöyle konuştu:

Kadıköy sol partilerin yüzde 76-78 oy aldığı bir yer. Ben sokakları gezerken ‘o parti bu aday’ gibi bir tartışma yürütmüyor. Gidiyorum, insanların kapısını çalıyorum, sorunlarını dinliyorum. Muhafazakâr seçmenlerden çok fazla insan bana destek vereceğini söylüyor. Halkımızın vicdanına güveniyorum. Gittiğim her yerde sempati ve güler yüz görüyorum. Anketlerde CHP ile yüksek çıkıyoruz, durum bıçak sırtı görünüyor. Bu da Kadıköy’ün kimsenin kalesi olmadığını gösteriyor.

Etiketler :