Google uyarıyor! Telefonunuzda bu uygulamalar varsa kaldırmalısınız

Android cihazlar için kötü amaçlı yeni uygulamalar tespit edildi! Google hemen bu uygulamaların cep telefonlarından kaldırılmasını istiyor

Google uyarıyor! Telefonunuzda bu uygulamalar varsa kaldırmalısınız
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 19:13

Cep telefonu kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı. Android cihazlarda yer alan 7 uygulama hakkında önemli bir duyuru yapıldı! Yapılan duyuruda söz konusu 7 uygulamanın acilen telefonlardan silinmesi gerektiği belirtiliyor. 

Hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlarda kullanılan bazı mobil uygulamalar çok faydalı olabildiği gibi bazıları da zararlı olabiliyor. Zaman zaman yapılan güncellemeler neticesinde zararlı uygulamalar tespit edilebiliyor. Genellikle Android cihazlarda daha çok zararlı uygulama tespit edilebiliyor.

Google tarafından yapılan bir açıklamada Android cihazlarda bulunan bazı uygulamaların zararlı içerikler içerdiği tespit edildi! Hemen uygulamalar sonlandırıldı. Ancak telefonunuzda bu uygulamalardan herhangi biri varsa kaldırmanız gerekiyor!

İşte cep telefonları için zararlı olan o uygulamalar

Daily Fitness OL
Enjoy Photo Editor
Panorama Camera
Photo Gaming Puzzle
Swarm Photo
Business Meta Manager
Cryptomining Farm Your own Coin


Yukarıdaki uygulamalar, Android cihazlarda pek çok bilgiye erişip verileri çalabilecek potansiyelde işaretlendi. Google, söz konusu uygulamaları Play Store'dan kaldırdı. Ancak uygulamayı daha önceden yükleyen kişilerin, bu uygulamaları cihazlarından hemen kaldırılması tavsiye ediliyor. 

Kaynak: TGRThaber.com.tr