Telefon ve internet tarifeleriyle ilgili E-Devlet'e yeni özellik

E-devlet platformu üzerine gelen yeni özellik sayesinde vatandaşlar artık telefon ve internet tarifleri arasında karşılaştırma yapabilecekler.

Telefon ve internet tarifeleriyle ilgili E-Devlet'e yeni özellik
Yayınlanma Tarihi : 28 Nisan 2022 21:10

E-devlet platformu sayesinde Türkiye'de çok sayıda vatandaş işlerini kolaylıkla halledebiliyor. E-devlet platformu üzerine telefon ve internet abonelerini ilgilendiren bir kolaylık ekleniyor. Eklenen yöntem sayesinde vatandaşlar bir çok bilgiye tek bir tıkla ulaşabilecekler. Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan haberde; Telefon ve internet abonelerini yakından ilgilendiren yeni özellikle ilgili bilgilere yer verildi.  

İnternet ve telefon aboneleri, tarife ve kampanya tekliflerini e-Devlet’te karşılaştırabilecek.

Taslak çalışmaya göre uygulama, 200 bin ve üzeri abonesi olan işletmecilerle, talep oluşturan diğer işletmecileri kapsayacak. Düzenleme, bireysel abonelik sözleşmesi ile sunulan sabit internet, sabit telefon, TV, mobil telefon ve adrese dayalı mobil internet hizmetlerinde geçerli olacak.

Düzenlemenin hayata geçmesiyle tüketicilerin, e-Devlet üzerinden, işletmecilerin tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırmalarına olanak sağlanacak. Tarife karşılaştırma hizmetinde sorgular anlık olarak işletmecilere iletilecek, işletmeciler de sorgulara anlık cevap verecek.

Tarife karşılaştırma hizmetini kullanmak isteyen tüketiciler, öncelikle karşılaştırma yapacakları hizmet türünü belirleyecek. Sistem üzerinden vatandaşlara işletmeci adı, ortalama aylık ücret aralığı, ödeme tipi (faturalı/ön ödemeli), numara taşıma veya internet servis sağlayıcılığı değişikliği olup olmadığı ve taahhüt süresi gibi konularda filtreleme seçenekleri de sunulacak.

Tarife veya kampanya tekliflerinin detayları tek ekrandan görülebilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı