WhatsApp herkesi ilgilendiren önemli bir değişiklik yaptı

Son görülme özelliğiyle ilgili dünyanın en fazla kullanılan mobil uygulaması WhatsApp flaş bir değişiklik yaptı. WhatsApp tarafından sağlanan söz konusu değişiklikten cep telefonu kullanıcıları yararlanabilecek.

WhatsApp herkesi ilgilendiren önemli bir değişiklik yaptı
Yayınlanma Tarihi : 16 Nisan 2022 18:42

Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri de kuşkusuz WhatsApp. WhatsApp kullanıcı dostu yenilikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Meta çatısı altında yer alan WhatsApp bazı değişiklikleri peş peşe duyurmaya başladı.

KULLANICILAR RAHAT BİR NEFES ALACAK

Bazı durumlarda WhatsApp üzerinde son görülme tarihimizi başkaları görsün istemeyiz. Bunu gizleyince de herkese gizlemek zorunda kalıyoruz. Böyle olunca başka kullanıcıların da son görülme tarihini göremiyoruz.

SORUNA ÇÖZÜM BULUNDU

WhatsApp yönetimi bu can sıkıcı soruna el attı. Kullanıcıların eleştirilerine kulak veren WhatsApp yönetimi yeni bir değişiklik yaptı. Son değişiklikle birlikte artık istediğimiz kişiye son görülme tarihimizi gizleyebileceğiz.

Söz konusu değişiklikten cep telefonu kullanıcıları yararlanabilecek. WhatsApp tarafından yapılan bu yeni güncelleme çok sayıda kişiden de olumlu not alacak gibi duruyor.

AYRINTILAR NASIL İŞLEYECEK?

420466-409412578.jpg

Öte yandan WhatsApp tarafından yapılan güncellemenin detayları da belli olmaya başladı. shiftdelete.net sitesinden Emre Özdoğan yayınladığı haberde  WhatsApp'ın söz konusu özelliğiyle ilgili bazı önemli bilgiler paylaştı. Buna göre  WhatsApp tarafından sağlanacak yeni güncelleme ile ilgili ayrıntılar şu şekilde oldu.


WhatsApp, iOS‘ta son görülme durumunu seçtiklerinizden gizlemenize izin verecek
WhatsApp’ın bazı gizlilik özelliklerini sadece seçtiğiniz kişilere kapalı ya da açık olarak özelleştirebiliyorsunuz.

En önemli gizlilik seçeneklerinden biri olan son görülme, ne yazık ki böyle bir özelleştirmeye izin vermiyordu. Ancak WhatsApp’ın iOS sürümüne geleceği ortaya çıktı ki, artık son görülmenizi sadece seçtiğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. Paylaşılan ilk ekran görüntüleri şu şekilde:

whatsapp-son-gorulme-ozelligi-icin-mujdeyi-verdi-2.jpg

Eğer bu şekilde sadece seçtiğiniz kişiden son görülmenizi gizlerseniz, siz de o kişinin son görülmesine bakamazsınız. Bu yüzden özelliği kullanırken iki defa düşünmenizde fayda var. Özellik şu an dağıtım aşamasında olsa da her kullanıcı tarafından erişilebilir halde değil. Uygulamayı son sürüme güncelleyip ayarlardan bu özelliğin gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Gelmemişse yapabileceğiniz tek şey biraz beklemek.

ANDROİD'E NE ZAMAN GELECEK?

Öte yandan WhatsApp tarafından sağlanan bu kullanıcı dostu özelliğin ANDROİD cep telefonu kullanan kullanıcıların kullanıma ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Dünya genelinde milyonlarca kişi Android telefon kullanıyor. İddialara göre WhatsApp yönetimi Android telefonlara bu özelliği bir süre sonra getirecek. Ancak henüz net tarih belli değil.