WhatsApp son adımıyla büyük bir sorunu çözdü! Telegram özelliği artık WhatsApp'ta

WhatsApp son dönemde yayınladığı yeni özelliklerle dikkat çekerken bu kez rakip mobil uygulamalardan olan Telegram'da yer alan bir özelliği de kullanıma sundu

WhatsApp son adımıyla büyük bir sorunu çözdü! Telegram özelliği artık WhatsApp'ta
Yayınlanma Tarihi : 19 Nisan 2022 19:29

WhatsApp ve Telegram arasındaki rekabet iyiden iyiye kızıştı. Peş peşe çok sayıda özelliği devreyen alan WhatsApp bu kez rakip firmalardan biri olan Telegram'da ki özelliği platforma ekledi. 

TELEGRAM HALA ZİRVEYE KOŞUYOR

Öte yandan WhatsApp peş peşe Telegram'daki özellikleri eklemeye başlasa da Telegram'ın  yükselişi durdurulamıyor. Dünya genelinde milyonlarca kişi Telegram'a yönelmeye devam ediyor.

Telegram'daki çok sayıda özellik kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Örneğin yakındaki kişiler özelliğiyle bir sohbet ve görüşme uygulamasından çok arkadaşlık platformu görevi bile görüyor. Bu özellik nedeniyle bile milyonlarca kişi partner bulmak için Telegram'ı kullanıyor.

Çoğu kişi de uygulamayı haber paylaşımları için kullanıyor yada gruplar için.

Şimdi WhatsApp'ta harekete geçti. Telegram platformunda yer alan bir özellik daha WhatsApp'a ekleniyor. Peki bu özellik ne? Ayrıntılar belli oldu. 

SÖZ KONUSU YENİ ÖZELLİKTEN HERKES YARARLANABİLECEK

ShiftDelete'den alınan bilgilere göre; WABetaInfo ekibi, iOS 22.6.0.70 güncellemesi ile kullanıcıların grup anketi oluşturmasına imkan tanınıyor.

Meta, Telegram’da aktif olarak kullanılan grup anket özelliğinin testlerine başladı. 22.9.0.70 günellemesiyle birlikte tekrar gündeme gelen özelliğin ekran görüntüsü sızdırıldı.

190420221412088755771.png

Kullanıcılar, grup içi anket oluşturmak istediklerinde en fazla 5 seçenek sunabilecek. Ankete katılmak isteyen kişiler, istedikleri seçeneği işaretledikten sonra oy ver butonuna basarak işlemi tamamlayacak.

Grup anketleri özelliğinin uçtan uça şifrelemeye dahil olacak. Bu sayede, anket içeriğini WhatsApp yetkililerinin bile göremeyeceği belirtiliyor