Yerel seçimlere 18 gün kala son 2 anket ve sürpriz sonuçlar

Muhalefete yakınlığıyla bilinen MAK ile Gezici Araştırma Şirketi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptığı anketlerden beklenmedik sonuçlar çıktı. Dev anketten çıkan sonuç herkesi çok şaşırttı

Yerel seçimlere 18 gün kala son 2 anket ve sürpriz sonuçlar
Yayınlanma Tarihi : 13 Mart 2024 14:33

Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. 18 gün sonra yapılacak yerel seçimde hangi parti ne kadar oy alacak büyük merak konusu olmuş durumda. İşte bu noktada yapılan anketler çarpıcı sonuçları da beraberinde getiriyor.

Yeniçağ'ın haberine göre; Muhalefete yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan bir anket dikkat çekti. Son iki ankette de Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğu öne sürüldü.

İşte o haberden detaylar

MAK’ın yaptığı ankette Cumhur İttifakı’nın Adayı Murat Kurum önde çıkarken, Gezici’nin anketinde ise CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun az bir farkla önde olduğu görüldü.


Yerel seçimlere 18 gün kala art arda anketler geliyor. Muhalefete yakınlığıyla bilinen iki kamuoyu araştırma şirketi MAK ve Gezici’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışı için yaptığı anketten iki farklı sonuç çıktı.

MAK’ın 21 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında 5 bin kişiyle yaptığı ankette CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 41,5 oy oranı alırken, Cumhur İttifakı’nın İBB Adayı Murat Kurum’un yüzde 40 olduğu görüldü. Kararsız seçmenin oranı yüzde 5, listede yer almayan diğer adayların toplamı da yüzde 1 olarak çıktı.

İşte MAK Araştırma Şirketi’nin İBB anket sonuçları:

%41,5 Ekrem İmamoğlu
%40,0 Murat Kurum
%4,0 Buğra Kavuncu
%3,0 Meral Beştaş
%2,5 Mehmet Altınöz
%2,0 Azmi Karamahmut
oğlu
%1,0 Birol Aydın


Gezici Araştırma, İstanbullulara "31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" diye sordu.

İşte anketin sonuçları:

Murat Kurum %44.1
Ekrem İmamoğlu %43.5
Meral Danış Beştaş %4.1
Azmi Karamahmutoğlu %3.1
Mehmet Altınöz %2.3
Buğra Kavuncu %2,5

gezici-anket.jpg

Etiketler :