FOX TV dizisinde dikkat çeken dolar sahnesi! Fena taş vurdular

Gökçe Bahadır'ın da başrollerinde yer aldığı Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde dikkat çeken bir dolar sahnesi vardı. Komadan çıkan hasta doların fırlamasıyla şaşkına dönüyor

FOX TV dizisinde dikkat çeken dolar sahnesi! Fena taş vurdular
Yayınlanma Tarihi : 14 Nisan 2022 22:30

Ana haber bülteninde muhalif bir kimliğe bürünen FOX TV dizilerinde de muhalefet yapmaya başladı. 

Ağırlıklı olarak kadına şiddet konularının ele alındığı Evlilik Hakkında Her şey dizisinde bu kez ekonomi ele alındı. Sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşılan bir sahne basının da gündemine oturdu.

Salı akşamları yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin yayınlanan son bölümünde doların fırlaması konu edindi. Senaristler tarafından ele alınan konu acı bir gerçeği gözler önüne serdi. 

Duvar tarafından aktarılan habere göre; Barış Kılıç'ın canlandırdığı Efe karakterinin kızının ölümüne yola açan Aziz karakterinin 5 yıl sonra hastane odasında hayata dönmesine yer verildi. 

Aziz hastane odasında neler olduğunu anlamaya çalışırken komodin üzerindeki gazete dikkatini çekti.

Karakterin gazetede ilk gördüğüyse dolar rakamı oldu. ''Dolar 14.70 mi? Ne oluyor be daha dün 3 liraydı'' diye bağıran dizi oyuncusu daha sonra hemşirenin içeri girmesiyle kaza geçirdiğini öğreniyor.

2018 VE 2021 TARİHLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Dolar kurundaki yükseliş ilk olarak 2018 yılında başlamıştı. 2018 yılında bir kur şoku yaşayan Türk ekonomisi en büyük şoku ise 2021 yılı içerisinde yaşadı. 2021 Aralık ayındaki kur şokunun etkileri hala devam ediyor.

Kademeli olarak tırmanışta olan dolar kuru Aralık ayında açıklanan kur korumalı sistemle frenlenmişti. Ancak hala dolar kurunun yüksek olması çok sayıdaki sektörü olumsuz etkiliyor.

İlgili Haberler